רב מזמר לחתונה

  • הרב דניאל כהן

    הרב דניאל כהן - פייטן וחזן.
    לאתר
  • הרב דוד הכהן

    הרב דוד הכהן - רבה של גן יבנה.
    לאתר
אם אתם לפני חתונה ונמצאים בשיא ההכנות, אחד מהנושאים החשובים שיש לבדוק הוא רב לחתונה. היום הטרנד החדש הוא רב מזמר לחתונה, ישנם כמה סוגים של רבנים, כאלה שעורכים חופה וקידושין באופן סטנדרטי אך יש שאוהבים חופה עם הרבה קדושה ושמחה שמעניק רב שהוא מזמר את התפילות של החופה והקידושין והברכות בשירה. על מנת לבחור נכון רב שיזמר בחתונתכם, כדאי כי אם הייתם נוכחים באירוע חתונה של חברים או משפחה והרב שזימר בחתונה ממש מצא חן בעיניכם, שאלו את שם הרב ונסו ליצור עמו קשר. כך תהיו בטוחים כי הרב שהזמנתם אכן מתאים לכם וינעים בקולו הערב את טקס החופה המרגש ואת שבע הברכות.

טקס קבלת הטבעת מהחתן לידי הכלה
“הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל”

פגישה עם רב מזמר לפני החתונה

לפני הזמנת הרב, כדאי כי תיפגשו עם הרב ותאמרו לו  אילו דברים הייתם מעוניינים לשים עליהם דגש. אם הייתם מעוניינים לקצר את הטקס, או לוותר על ברכות מסוימות כדאי כי תאמרו זאת לרב מראש. יש כאלה שאוהבים יותר חופה רצינית, או שיש כאלה שיאהבו רב שיש בו קורטוב של הומור שינעים את הטקס ויעשה שמח למוזמנים ולזוג עצמו.

חוויה רוחנית ומוסיקלית עם רב מזמר לחתונה

מי שאוהב לחוש את החוויה הרוחנית  בחופה, כדאי כי יזמין רב מזמר לחתונה, אשר יעניק תחושה של רוחניות. לפעמים טקס החופה עשוי להיות מלחיץ  ורב שמזמר, יוכל להוריד את הלחץ ע”י שירים לפני הטקס ולאחר סיומו. ישנם רבנים שיודעים לשיר בסגנון הספרדי ויש בנוסח עדות אשכנז ואתם תוכלו לבחור את הרב בהתאם לעדה שלכם או מה שיוחלט ביניכם לגבי סוג והנוסח. השירים שישיר הרב יהיו מסורתיים ומקוריים. הרפרטואר של הרב, יהיה מיוחד ועשיר, כך שינעים את הטקס והאירוע יהיה מיוחד יותר ובעל קווים מיוחדים של קדושה.

גם האורחים יוכלו לחוות את הטקס המרגש של החופה יחד אתכם כאשר יש רב מזמר לחתונה שינעים את כל הטקס. ישנם רבנים שממשיכים את השירה שלהם גם לאחר החופה עם שירים קלילים שקשורים לחתונה כאשר הרב גם יודע לנגן על גיטרה או אורגן. הזו והקהל יאהב להתחבר לתכנים של הרב, אם בשירה ובתפילה שתהיה נעימה. ישנם רבנים שהם פייטנים מעולים. ניתן להזמין מראש שירים שאתם אוהבים כמו “שיר המעלות”  ושירים נעימים אחרים הקשורים לאהבה ולזוגיות.

שבירת הכוס בחתונה

טקס מיוחד ומוסיקלי לחתונה שלכם

ישנם זוגות אשר מעוניינים לומר דברים מיוחדים אחד לשני או שהכינו שיר שבו הם אומרים הכול בטקס המרגש ביותר בחייהם. כאשר החופה נערכת והרב הפייטן הוא בעצם  רב מזמר לחתונה, החופה הופכת להיות מרגשת הרבה יותר מאשר חופה עם רב סטנדרטי. מדובר על יצירת אווירה מיוחדת שתתאים הן לזוג ולהוריהם והן לאורחים שיזכו לחוות טקס מרגש. רבים אינם אוהבים טקס רשמי של חתונה, כי אם משהו שיהיה קליל ונעים ואפילו שונה במקצת וזו הסיבה שהטרנד של רב בעל קול ערב ונעים יכולה להיות אופציה נהדרת.

תיאום הציפיות לשירים ופיוטים שיאמרו בחופה

למרות שעדיין מדובר בטרנד חדש, יש להגיע אל הרב ולתאם ציפיות. החופה היא החלק החשוב ביותר בחתונה וזוגות רבים מעוניינים כי החופה תהיה אחת מהאטרקציות המרגשות ביותר. כדאי כי תתכננו מראש את זמן החופה ואת סוג השירים שהרב ישיר בטקס  וכן, יש כאלה שמעוניינים גם ששבע הברכות תהיינה מיוחדות והן יתלוו בשירה של הרב. החופה שלכם יכולה להפוך להפקה מוסיקלית של ממש אם תדעו לבחור את הרב המתאים שיש לו שירים מיוחדים משלו שהוא אף חיבר את המוסיקה שלהם.

הרב המזמר שתבחרו יהיה אטרקציה בחופה שלכם

רבים רואים את הרבנים כאנשי דת וטקסים, כאלה שהם רציניים יותר אך הם אינם יודעים כי קיימים כאלה שהם שרים ואפילו מוכשרים מאוד עד שהם נשארים פעורי פה.  ישנם פיוטים ידועים שמתאימים לחופה כמו “שלום לבן דודי ” ועוד שירים ופיוטים בנוסח של העדה שהזוג יבחר. את הרשימה של הרבנים ואפילו סרטי ווידאו שבהם ניתן לשמוע אותם שרים, ניתן יהיה למצוא באתרים השונים ברשת, באינדקסים המיועדים לחתונה או באמצעות המלצות של חברים ובני משפחה. כדאי למצוא כמה רבנים מזמרים ולבחור ביניהם לפני שתחליטו מי מהם יתאים לכם ביותר.